II Ogólnopolski Dzień Wiatraczka – 21 listopada 2018
pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka
i Honorowym Patronatem Burmistrz Rabki-Zdroju

Termin: od 1 września do 30 listopada 2018
Dla kogo: dzieci i młodzież w każdym wieku

Co jest najlepszą formą nauki? Zabawa! Czy poprzez zabawę można szerzyć wiedzę o mukowiscydozie, najczęstszej w Polsce „chorobie rzadkiej”? Oczywiście, że można!

To stwierdzenie doskonale obrazuje nowa akcja pod znamiennym tytułem ,,Dzień Wiatraczka dla słonych dzieci”. Organizowana po raz drugi w Polsce, służy zaznajamianiu dzieci i dorosłych z mukowiscydozą, jej objawami i problemami, z jakimi każdego dnia zmagają się chore na nią dzieci. A wszystko to
w formie zabawy.

Bo co jest przyjemniejszego od wspólnie spędzanych chwil? Oczywiście wspólnie spędzane chwile na twórczej i kreatywnej zabawie!

Dlatego zachęcamy wszystkich, małych i dużych, szkoły, przedszkola i świetlice do włączenia się w akcję i wykonania wiatraczków z papieru! Efekty swojej pracy należy udokumentować zdjęciem i wysłać na adres mailowy: [email protected] lub opublikować w mediach społecznościowych z hastagami  #mukowiscydoza  #dzieńwiatraczka (np. na stronie, blogu, Facebooku szkoły).

Dzień Wiatraczka przypada 21 listopada, ale na zdjęcia czekamy już teraz (akcja trwa od 1 września, do końca listopada).

Dlaczego właśnie wiatraczek? Dlatego, że kojarzy się z wiatrem, podmuchem, oddechem – czyli tym, czego często brakuje chorym…

Wspólny czas spędzony na przygotowaniu tej papierowej ozdoby może stać się okazją do budowania świadomości na temat mukowiscydozy w duchu akceptacji i zrozumienia.

W Polsce wciąż zbyt mało mówi się o mukowiscydozie. Znikoma wiedza społeczeństwa powoduje lęk i uprzedzenia, a sami chorzy niejednokrotnie cierpią z powodu odrzucenia i dyskryminacji. Nasza akcja wychodzi naprzeciw potrzebom chorych! Włączając się w nią, możecie pomóc zmienić na lepsze życie chorych na mukowiscydozę dzieci!

Więcej informacji o akcji na stronie internetowej http://dzienwiatraczka.pl

Organizatorem Ogólnopolskiego Dnia Wiatraczka jest Fundacja Oddech Życia.

Dodatkowych informacji udziela: Mirosław Wójcik [email protected]
tel. +48 578 632 027

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *