MÓJ PRZYJACIEL W MASCE #MukoPrzyjaciel #MukoFriend
https://MukoPrzyjaciel.pl

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej kampanii społecznej „MÓJ PRZYJACIEL W MASCE #MukoPrzyjaciel #MukoFriend”

Termin: 8 września – 7 grudnia 2018
Dla kogo:
dzieci i młodzież w każdym wieku

8 września br. z okazji Międzynarodowego Dnia Mukowiscydozy ruszyła kampania społeczna MÓJ PRZYJACIEL W MASCE #MukoPrzyjaciel #MukoFriend, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób dotkniętych genetyczną chorobą – mukowiscydozą. Kampania potrwa do grudnia. Ambasadorką kampanii społecznej i konkursu została aktorka teatralna i filmowa Monika Kwiatkowska (na zdjęciu). Akcję wsparła również aktorka Katarzyna Dąbrowska.

Organizatorzy kampanii: Fundacja Oddech Życia wspólnie ze znanymi osobami ze świata teatru i filmu, przez zabawę i społeczne zaangażowanie chcą budować powszechną akceptację wizerunku dzieci i młodzieży noszących jednorazowe maseczki, budować zrozumienie celowości i konieczności ich używania przez osoby chorujące na przewlekłe choroby takie jak mukowiscydoza czy pewne typy nowotworów zarówno przy wizytach klinicznych jak i w sytuacjach codziennych, w przestrzeni publicznej przede wszystkim szkolnej (np. w czasie obniżonej odporności, po antybiotykoterapii, chemii, przeszczepach, w okresie zwiększonych infekcji, etc.).

 Jak przyłączyć się do akcji?

W ramach kampanii organizatorzy zachęcają do przygotowywania kolorowych, radosnych maseczek na twarzy (chirurgicznych, lekarskich) i zdjęć gotowych maseczek. Oznaczone hastagiem #MukoPrzyjaciel #MukoFriend zdjęcia należy opublikować w serwisie Facebook lub Instagram w geście solidarności
z chorymi z mukowiscydozą.

Uzupełnieniem zajęć plastycznych i przygotowywania maseczek może być również lekcja o szacunku i zrozumieniu dla osób dotkniętych chorobami rzadkimi, genetycznymi.

Jeżeli szkoła, klasa ma obawy o rozpowszechnianie wizerunku dzieci, np. nie ma zgody rodziców, to można sfotografować jedynie, gotowe maseczki (stworzyć kolaż, wystawę, gazetkę na ścianie).

Jeżeli szkoła lub klasa nie ma swojego profilu na Facebooku lub Instagramie, to zdjęcia można opublikować na stronie www lub blogu szkoły lub wysłać na adres [email protected] w celu opublikowania na stronie https://mukoprzyjaciel.pl

W przypadku trudności z zakupem maseczek, można wykonać samodzielnie wycięte z papieru maseczki.

Dodatkowe informacje: +48 578632026

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *