Drużyna Oddechu

Drużyna Oddechu dla chorych z mukowiscydozą

Drużyna Oddechu – razem w walce z mukowiscydozą – to akcja Fundacji Oddech Życia, skierowana do chorych na mukowiscydozę i ich rodzin, do wolontariuszy, do szkół i uczelni wyższych oraz do sektora biznesowego.

Zaczynamy od tworzenia kół wolontariatu w szkołach oraz angażowania uczniów i nauczycieli w działania na rzecz środowiska chorych na mukowiscydozę. Od marca 2018r. rozsyłaliśmy pierwsze materiały edukacyjne, a od czerwca już dla wszystkich szkół dostępna jest książka “MukoSzkoła – szkoła przyjazna chorym na mukowiscydozę“. Działania w szkołach wspiera specjalnie dedykowana platforma edukacyjna dla nauczycieli i rodziców: MukoSzkola.pl, a dla wychowawców przedszkolnych MukoPrzedszkole.pl

Drugim kierunkiem naszych działań jest sport, aktywność i odpowiedzialność osób chorych na mukowiscydozę.

Trzecim, pewnie najważniejszym kierunkiem jest wsparcie Was w terenie. Chcemy pomóc Wam lokalnie, wesprzeć Wasze lokalne działania. Was, czyli chorych na mukowiscydozę, rodziny chorych osób, przyjaciół i wszystkich, którym nie jest obojętny los chorych na mukowiscydozę. Bo Oddech Życia to nie scentralizowane biuro w jednym miejscu w Polsce. To silne grupy lokalne, które znają swoje otoczeniu, swoje problemy i pomagają sobie w najróżniejszych problemach i potrzebach.

Ostatnim kierunkiem naszych działań jest współpraca ze środowiskiem biznesowym, które nie tylko w sposób finansowy może pomóc chorym na mukowiscydozę.